TRASA

Závod v běhu na zhruba 16,9 km, v oblasti divokých strání a zařízlých dolin nad řekou Vltavou. Ve zbytcích hlubokých lesů, kde se v dávných dobách proháněli Keltové.

Pokud přijmete naše pozvání, pak si, snad po sněhu, spíše však po měkkém listnatém koberci, vychutnáte iluzi divoké přírody v blízkosti naší metropole. Při běhu nahoru a dolu se ve vás bude rvát váš vnitřní lenoch a závodní srdce a na chvíli zapomenete na napětí adventního dne.

Závod je určen pro běžce všech výkonnostních kategorií. Některé kopce jsou náročnější, tak je nepoběžíte. Některé seběhy jsou techničtější, tak zpomalíte.

Rádi bychom vám spolu s našimi kamarády z Hanibalu, laskavou podporou obce Zvole, Ohrobec, a Dolní Břežany ukázali, že lesní krosový závod s mírně nadstandardním převýšením lze nalézt i v dojezdu pražské MHD.

Trasa bude značená plastovými fáborky a šipkami z mouky, polohrubé.

Profil závodu
Mapa

V roce 1984 jsem přesvědčil rodiče, že Letná nemá budoucnost a že se musíme přestěhovat do Modřan. V roce 2012 jsem začal běhat a netrvalo dlouho, než jsem dokázal doběhnout na keltské hradiště nad Zbraslaví – Šance i Závist.

Vltava se v těchto místech zařezává hluboko do okolní krajiny. Ne náhodou si tyto svahy jejích břehů vybrali naši keltští předci k obřímu sídlišti. Ve hlubokých hvozdech hledal inspiraci pro své básně Vítězslav Hálek. Na odkrytých kamenných stráních hledal ty nejvzácnější druhy motýlů František Antonín Nickerl.

Dnes je keltské sídliště zakopané, hluboké hvozdy jsou mírnější a na kamenných stráních se prohání stáda muflonů.

Rádi vám ukážeme ty nejkrásnější místa těchto hlubokých lesů, údolí a roklin.

Charakter trasy

Trasa závodu není nejlehčí. Poběžíte do kopce, z kopce a pak ještě čtyřikrát. Běží se přes pár potoků, po listí, po blátě, trochu po asfaltu a štěrku. Není jednoduchá, není zbytečně extrémní. Nabízí hezké výhledy, technické seběhy, drápání po čtyřech do kopce i pár delších běžeckých úseků. Nohy vás budou bolet celé, ale horký vývar v cíly vás na ně zase postaví.

%d bloggers like this: